Rezultate din Liga Europa

0

Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în etapa a VI-a, ultima a grupelor Ligii Europa:

Grupa A

Apollon Limassol (Cipru) – Villarreal (Spania) 0-2

Au marcat: Moreno ’35, Vietto ’40

– mijlocaşul Nicolae Grigore nu a fost convocat de Ioan Andone în lotul lui Apollo Limassol pentru acest meci

Borussia Monchengladbach (Germania) – FC Zurich (Elveţia) 3-0

Au marcat: Herrmann ’31, Hrgota ’59, ’64

Grupa B

FC Bruges (Belgia) – HJK Helsinki (Finlanda) 2-1

Au marcat: Felipe Gedoz ’28 (penalti), Refaelov ’88 / Kandji ’51

FC Copenhaga (Danemarca) – FC Torino (Italia) 1-5

Au marcat: Amartey ‘6 / Martinez ’15, ’47, Amauri ’42 (penalti), Darmian ’49, Silva ’53

Grupa C

Beşiktaş Istanbul (Turcia) – Tottenham Hotspur (Anglia) 1-0

A marcat: Cenk Tosun ’59

– fundaşul Vlad Chiricheş a jucat tot meciul la Tottenham Hotspur

Partizan Belgrad (Serbia) – Asteras Tripolis (Grecia) 0-0

– fundaşul Dorin Goian nu a fost convocat la Asteras Tripolis pentru acest meci

Grupa D

Dinamo Zagreb (Croaţia) – Celtic Glasgow (Scoţia) 4-3

Au marcat: Pjaca ’14, ’40, ’50, Brozovici ’48 / Commons ’23, Scepovici ’30, ’82

FC Salzburg (Austria) – Astra Giurgiu (România) 5-1

Au marcat: Sabitzer ‘9, Kampl ’34, ’90+1, Alan ’46, ’70 / Florescu ’51

Grupa E

Panathinaikos Atena (Grecia) – Estoril Praia (Portugalia) 1-1

Au marcat: Karelis ’55 / Kleber ’87

PSV Eindhoven (Olanda) – Dinamo Moscova (Rusia) 0-1

A marcat: Ionov ’90

Grupa F

Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) – AS Saint-Etienne (Franţa) 1-0

A marcat: Fedeţki ’66

– fundaşul Alexandru Vlad a jucat tot meciul la Dnepr Dnepropetrovsk

FK Qarabag (Azerbaidjan) – Internazionale Milano (Italia) 0-0

Grupa G

FC Sevilla (Spania) – HNK Rijeka (Croaţia) 1-0

A marcat: Denis Suarez ’20

Standard Liege (Belgia) – Feyenoord Rotterdam (Olanda) 0-3

Au marcat: Toornstra ’16, Boetius ’60, Manu ’89

Grupa H

Everton (Anglia) – FK Krasnodar (Rusia) 0-1

A marcat: Laborde ’30

OSC Lille (Franţa) – VfL Wolfsburg (Germania) 0-3

Au marcat: Vieirinha ’45+1, Rodriguez ’65, ’89 (penalti)

Grupa I

Young Boys Berna (Elveţia) – Sparta Praga (Cehia) 2-0

Au marcat: Hoarau ’76 (penalti), Steffen ’90+4

SSC Napoli (Italia) – Slovan Bratislava (Slovacia) 3-0

Au marcat: Mertens ‘6, Hamsík ’16, Zapata ’75

Grupa J

Rio Ave (Portugalia) – Aalborg BK (Danemarca) 2-0

A marcat: Del Valle ’59, ’79

Steaua Bucureşti (România) – Dinamo Kiev (Ucraina) 0-2

Au marcat: Iarmolenko ’71, Lens ’90+4

Grupa K

AC Fiorentina (Italia) – Dinamo Minsk (Belarus) 1-2

Au marcat: Marin ’88 / Konţevoi ’39, Nikolici ’55

– portarul Ciprian Tătăruşanu a jucat tot meciul la AC Fiorentina

PAOK Salonic (Grecia) – Guingamp (Franţa) 1-2

Au marcat: Athanasiadis ’22 (penalti) / Beauvue ‘7, ’83

– fundaşul Răzvan Raţ a jucat tot meciul la PAOK Salonic

Grupa L

Legia Varşovia (Polonia) – Trabzonspor (Turcia) 2-0

Au marcat: Fatih Ozturk ’22 (autogol), Orlando Sa ’56

Metalist Harkov (Ucraina) – KSC Lokeren (Belgia) 0-1

A marcat: Leye ’16.

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.