Steaua, victorie la limită la Craiova

Steaua București s-a impus în deplasare în fața echipei CSU Craiova cu scorul de 2-1 (1-1), duminică în etapa a 8-a a Ligii I la fotbal.

Steaua a deschis scorul în minutul 19 prin Stanciu, care a reluat cu capul o minge la colţul lung apărat de Bălgrădean. Oltenii au egalat cu şase minute înainte de finalul primei părţi din penalty-ul executat de Vătăjelu. Chipciu a fost cel care l-a faultat în careu pe Ivan. Roş-albaştrii au stabilit scorul final tot dintr-o lovitură de pedeapsă prin Tade. Enceanu a fost cel care l-a obligat pe arbitru să arate punctul cu var după ce a fost faultat de Dumitraş.

CSU CRAIOVA – STEAUA 1-2

A marcat: Vătăjelu ’39 p. / Stanciu ’19, Tade ’85 p.

CS U Craiova: Bălgrădean – Achim, Acka, Dumitraș, Vătăjelu – Madson (Băluţă ’87), Mateiu – Zlatinski (Bawab ’79), Herghelegiu, A. Ivan (Bancu ’60) – Nuno Rocha.

Steaua: Niță – Rîpă, Varela, Toșca, Guilherme – L. Filip, Muniru (Breeveld ’70) – Popa, N. Stanciu (Enceanu ’82), Chipciu – Tudorie (Tade ’54).

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.