Steaua se califică în semifinalele Cupei

Steaua s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a trecut de Viitorul, la Ovidiu, scor 1-0.

Prima repriză a fost lipsită de faze importante de poartă, însă o dată cu revenirea de la cabine a început și fotbalul adevărat. În minutul 48, Nicușor Stanciu a deschis scorul după ce a pus perfect latul la o centrare de pe partea dreaptă a lui Rîpă. Imediat la faza următoare, Viitorul a avut o dublă ocazie de egalare. Cristi Ganea a trimis o minge peste Niță, dar Varela a scos cu capul de pe linia porții. La cornerul care a urmat, jucătorii lui Hagi au trimis din nou pe poartă, dar Niță a scos de lîngă bară.

VIITORUL – STEAUA 0-1

A marcat: Stanciu ’48.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.