Naționala under 19, umilită de Cehia

Selecționata U19 a României, antrenată de Andrei Spier, a pierdut categoric primul meci de la Turul de Elită, 0-3 cu Cehia.

Partida s-a disputat pe stadionul Thermen din Bad Waltersdorf. Toate golurile au fost marcate în prima repriză: Mihalik din penalty în minutul 5, Pulkrab în minutul 22 și Trubac în minutul 34.

Echipa României: 1. Tordai – 2. Cr. Manea, 5. Dudea, 6. R. Popa, 4. Chelaru – 16. Dr. Nedelcu, 8. Dr. Cojocaru – 17. Vîlceanu, 10. Cicâldău, 11. Al. Stoica – 9. Cr. Ene. Rezerve: 12. Suciu – 3. D. Panait, 7. P. Petre, 15. Ciobotariu, 18. Niacşu, 19. A. Manea, 20. Botă.

Turneul, care se dispută în Austria, trimite primul loc la CE. Din lot nu lipsesc Cristian Manea (Mouscron) sau Patrick Petre (Dinamo). România mai are două meciuri, cu Austria (sâmbătă, ora 16:30) și cu Slovacia (29 martie, ora 19:00).

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.