Scandal: Jurnaliști, bruscați de un primar din Olt!
Un scandal cu bătaie şi geamuri sparte s-a iscat între jurnalişti şi un primar dintr-o comună din judeţul Olt. Reporterii şi cameramanii au fost agresaţi de edilul din Grădinari pentru că au vrut să facă un material despre afacerile lui, informează România TV.
Edilul i-a îmbrâncit, i-a înjurat şi i-a lovit pe jurnalişti. Mai mulţi romi au sărit în apărarea primarului şi i-au intimidat pe reporteri. Primarul i-a luat telefonul unei jurnaliste, timp în care cealaltă echipă s-a baricadat în maşină, dar asta nu i-a ajutat. Edilul a spart geamurile maşinii.
Jurnaliştii au sunat la 112, iar la faţa locului au ajuns imediat poliţiştii. Împotriva primarului violent s-a făcut plângere pentru tâlhărie şi distrugere.