Poli Timișoara, prima victorie în acest sezon în Liga I

Poli Timişoara a reuşit marea surpriză a etapei a 5-a din Liga I şi a învins, luni, pe CSU Craiova, scor 3-2, după un meci dramatic.

Poli Timişoara a fost condusă cu 2-1, după ce a deschis scorul, şi a revenit spectaculos cu golul victoriei marcat în prelungiri.

Artean a deschis scorul în minutul 45+1, dar oltenii au făcut 2-1 după reușitele din minutele Zlatinski (61) și Nuno Rocha (68). Bănățenii au reușit să câștige partida în minutele 82 prin Artean și Bărbuț (90+1). CSU Craiova rămâne cu 9 puncte și e la egalitate cu Pandurii, în timp ce Timișoara a ajuns la -11 puncte.

Poli Timişoara – CSU Craiova 3-2 VEZI VIDEO

ACS Poli: Curileac – Scutaru, Cînu, Seroni, Vădrariu – Poparadu, Artean – Sorescu, Croitoru, Cârstocea – Bărbut.

CS U Craiova: Calancea – Popov, Acka, Kay, Vătăjelu – Zlatinski – Ivan, Bancu, Băluță – Rocha, Ramb.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.