Top 15 locații de evenimente din Capitală

Daca esti in cautarea unui restaurant exclusivist pentru nunti, botezuri sau alte evenimente, alege o locatie de vis  in care sa pluteasca romantismul si frumusetea clipelor magice.

Iata un top 15 de locatii pentru nunta, din care te poti inspira pentru organizarea unui eveniment deosebit.

 1.Secret Society Ballroom

Secret Society Ballroom iti poate transforma visul in realitate, prin spatiul nobil si elegant si personalul ce va va trata, pe voi si invitatii vostri, cu respect si seriozitate. Secret Society Ballroom este un locație ideala pentru o nunta distinsa si de bun gust.

Secret Society Ballroom este alegerea perfecta pentru orice tip de evenimente din viata dumneavoastra, fie ca sunt nunti, botezuri, cununii, aniversari sau petreceri corporate si private, cocktail-uri etc.

Salonul, pozitionat in centrul capitalei, dispune de o suprafata generoasa de 500 mp, gazduind astfel intre 60 si 200 persoane, la mese rotunde. Locatia, moderna si eleganta, este dotata cu sistem de ventilatie / climatizare si bucatarie proprii.

Personalul prietenos, profesionist si cu o vasta experienta organizatorica se va asigura ca evenimentul dumneavostra sa fie de exceptie si sa lase o impresie memorabila. Echipa noastra va sta la dispozitie pentru a va asigura o petrecere de neuitat, oferindu-va o gama larga de servicii, decorarea locatiei, meniu diversificat de mancare si bautura, personal calificat. De asemenea, putem personaliza meniul in functie de preferintele si solicitarile dumneavoastra.

Noi muncim cu drag, pentru ca cel mai important eveniment din viata dumneavoastra sa fie perfect!

Bulevardul Carol nr.61, et.2, sector 2, Bucuresti

www. secretsocietyballroom.ro

2. The Roof
Restaurantul The Roof este o frumoasa locatie, unde acoperisul poate sa devina cerul albastru ciel in timpul zilei, iar noaptea poti sa privesti stelele si luna. Restaurantul decapotabil din sticla, terasa insorita chiar si cand ploua, lounge cu canapele si cu priveliste urbana, acest local este ideal pentru nunta voastra de basm.
Calea 13 Septembrie, Nr. 221-223, Prosper PLAZA, Et. 2, Sector 5, Bucuresti
www.theroof.ro

3. Restaurantul Sangria
Relaxare si atmosfera mediteraneana intr-un cadru ce recreaza senzatiile date de o curte interioara spaniola. Bucurati-va de o excursie culinara pe care o veti tine minte si un vin bun… sub cerul liber, la umbra palmierilor, intr-un ambient racoros, in centrul orasului, dar, totusi, departe de caldura si zgomot. Noi am selectat Restaurantul Sangria ca unul dintre locatiile de basm pentru o nunta cu aparte.
Strada Caderea Bastiliei nr. 78, Bucuresti
www.sangria.ro

4.Salon du Mariage
Incepem cu Salon Du Mariage, care, pur si simplu, ne incanta datorita locatiei. La doar 10 km de Bucuresti, Toujours l’Amour este situat intr-un decor de basm, avand deschidere la piscina si la un parculet amenajat in stil neoromantic. De la grandoarea candelabrului central, la candoarea decoratiunilor de masa, Salonul Toujours l’Amour surprinde prin atentia deosebita acordata detaliilor.
Calea Bucuresti, nr 51, 077017 Saftica, Ilfov, Romania
www.salondumariage.ro

5.Phoenicia Express
Cu un ambient modern, elegant si rafinat, Phoenicia Express este un local ideal pentru o nunta distinsa si de bun gust. Astfel, veti putea si ramane peste noapte la hotel, intr-unul din apartamentele nuptiale si a doua zi sa luati avionul spre destinatia exotica unde v-ati propus sa mergeti in luna de miere.
Soseaua Odai 441-443, Sector 1, Bucuresti, Romania
www.phoenicia-express.ro

6.Complex Herastrau
Vara, pe malul apei, plin de verdeata in jur si o briza ce adie usor, Complexul Herastrau este un local superb pentru nunta la care ai visat de mica. Cu o istorie bogata, in ultimii 50 de ani, Restaurantul Herastrau a devenit un punct de reper in organizarea de evenimente pentru ocazii speciale, precum nunti.
Soseaua Nordului, Nr. 7 – 9, SECTOR 1, 014101 Bucuresti
www.herastrau.ro

7. Aristocrat Events Hall

Precum si numele pe care il poarta, Aristocrat Events Hall iti poate transforma visul in realitate, prin spatiul nobil si elegant si personalul ce va va trata, pe voi si invitatii vostri, cu respect si seriozitate. Puteti alege una drinte cele cinci sali pentru a va organiza nunta, Salonul London, Paris, Milano, Monte Carlo sau Aristocrat Events Garden.

Soseaua Pipera Nr. 48, Sector 2, Bucuresti

8.Restaurant Odeon

Restaurantul Odeon face diferenta prin designul, arhitectura, arta interioara si clasicism. Cu cele cinci sali, restaurantul isi imbie clientii sa petreaca timpul intr-un mod placut in localul de cinci stele.
Splaiul Unirii Nr.162, Bucuresti
www.odeon-restaurant.ro

9.Cris Restaurant
Decorul avangardist, dar elegant face sa te indragostesti de local. Salonul restaurantului, spatios si luminos, este special datorita liniei sale arhitecturale inedite in forma de trunchi de con. Terasa restaurantului, amenajata in mijlocul unei gradini cu plante luxuriante, este potrivita pentru evenimente speciale, cum ar fi nunta pe care v-o doriti.
Soseaua Bucuresti-Ploiesti, Nr.40, Sector 1, Bucuresti
www.crisrestaurant.ro

10. Carol Parc Hotel
Carol Parc Hotel este un hotel de cinci stele din Bucuresti, de tip boutique. Cu o superba panorama asupra Bucurestiului, aceasta locatie este minunata pentru petrecerea de nunta, iar pozele pe care le veti face acolo vor fi deosebite. Acest fost palat este situat intr-o zona linistita a capitalei, langa cel mai mare parc istoric al orasului.
Aleea Suter, nr. 23 – 25, Sector 4, 04054 Bucharest, Romania
www.carolparchotel.ro

11.Palatul Ghika
Palatul Ghica este o locatie mai mult decat speciala pentru o nunta de basm. Foarte aproape de centrul Bucurestiului, cladirea, construita in stil neo-clasic, cu anumite elemente ale Renasterii franceze, a fost proprietate a domnitorului Grigorie Dimitrie Ghica. Atmosfera nuntii va fi una pretioasa, in ton cu Palatul care o gazduieste, gratie incarcaturii sale culturale si istorice incontestabile.
Strada Doamna Ghica, Nr. 5, Sector 2, Bucuresti
www.palatul-ghika.ro

12.Presidential Ballroom

Presidential Ballroom este un loc destinat exclusiv evenimentelor, de la seminarii si conferinte, pana la prezentari de moda sau nunti. Presidential Ballroom ofera, pe langa locatia rafinata si festinul culinar, intregul pachet de servicii de care aveti nevoie pentru a avea un eveniment unic.

Arhitectura deosebita impreuna cu serviciile noastre extraordinare, un design de exceptie si finisajele la cele mai inalte standarde vor transforma evenimentul Tau intr-un Vis de neuitat.

Centrul de Evenimente Presidential Ballroom, situat in Bucuresti, cu o suprafata totala destinata organizarii evenimentelor de 2600 mp, impartita in 5 saloane cu o capacitate de la 60 pana la 380 de persoane, beneficiaza de toate calitatile necesare desfasurarii unor astfel de activitati: o generoasa parcare privata, un spatiu ultrafunctional si o echipa de profesionisti.

www.presidential.ro

13. American Ballroom

American Ballroom va pune la dispozitie 6 saloane de evenimente: New York, Hollywood, Las Vegas, Miami, Chicago, cortul de evenimente Los Angeles, care pot acomoda confortabil peste 1000 de persoane, alaturi de o superba gradina si un lobby generos pentru conferinte.

Ambianta eleganta, imbinand decorul clasic cu dotarile moderne, va sta la dispozitie pentru ca seara nuntii sa aiba loc intr-o atmosfera de exceptie. Suita de saloane pe care o oferim este menita sa raspunda tuturor cerintelor sofisticate ale clientilor nostri si chiar sa depaseasca asteptarile acestora!

Personalul prietenos, profesionist si cu o vasta experienta organizatorica se va asigura ca evenimentul dumneavostra sa fie de exceptie si sa lase o impresie memorabila. Ne recomanda serviciile profesioniste personalizate, atentia genuina pe care echipa noastra o acorda detaliilor, atitudinea care reflecta valori bazate pe experienta in organizarea de evenimente de amploare.

Pe langa ambianta rafinata, serviciile profesioniste personalizate si personalul prietenos, American Ballroom pune la dispozitia clientilor o oferta variata de meniuri, pentru toate gusturile si bugetele, pentru a satisface cele mai variate pretentii.

www.americanballroom.ro!

14. THE OLD SIBIU

THE OLD SIBIU. Situat in centrul Bucurestiului in spatele Hotelului Novotel pe Calea Victoriei, 5 minute pana in parcul Cismigiu, cu acces facil din toate zonele Bucurestiului, avand parcare privata si terasa, restaurantul The Old Sibiu este o locatie eleganta ce imbina intr-un mod placut lemnul masiv cu sticla si oglinzile, conceptul circular oferind o ambianta speciala de caldura si intimidate pentru orice tip de eveniment.

Capacitatea locatiei este de pana la 170 de locuri> dispuse pe doua nivele, iar bucataria noastra are o suprafata generoasa care permite realizarea tuturor preparatelor culinare. Echipa de profesionisti din cadrul bucatariei este angajata permanent si toate meniurile se realizeaza de catre bucatarii nostri, iar degustarea este din partea casei.

In cadrul locatiei noastre veti fi surprinsi de profesionalismul personalului, de atmosfera calda si prietenoasa, de gustul perfect al mancarurilor dvs preferate servite in portelan de cea mai buna calitate, dar si in strachini de lemn, stravechi asa cum o impune traditia transilvaneana.

www.theoldsibiu.ro

15. Ambery Hall

Ambery Hall este un salon nou, special destinat organizarilor de evenimente (nunti, botezuri, petreceri corporate, conferinte, lansari de produse, etc). Intr-o atmosfera calda, romantica si prietenoasa, aici puteti regasi farmecul vremurilor de altadata, aici veti simti pasiunea si implicarea personala a oamenilor nostri.

Din punct de vedere tehnic, Ambery Hall inseamna o locatie selecta in zona de Nord a capitalei, echipata cu sisteme ultramoderne de aer conditionat, beneficiaza de terasa exterioara, parcare si spatii verzi generoase.

Ambery Hall ofera clientilor sai o intrare speciala din curtea interioara a complexului, zona de primire, garderoba, toalete elegante, bucatarie proprie si posibilitati multiple de amenajare a spatiului interior si exterior.

www.amberyhall.ro

 

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.