O bancă din Arad, ținta unui jaf armat

Un jaf armat a avut loc joi dimineaţă, în jurul orei 11:00, la o bancă din Arad. Un bărbat mascat a reușit să fugă cu o sumă de bani din sucursală.

Incidentul a avut loc la o bancă din cartierul Micălaca din Arad, unde un bărbat a intrat având o cagulă pe faţă şi ţinând în mână un pistol, potrivit martorilor.

În bancă se aflau un client şi o angajată de la casierie care au fost ameninţaţi cu arma. Agresorul i-a cerut casieriţei să-i dea banii pe care îi avea, iar când aceasta a scos mai multe teancuri, clientul a încercat să-l imobilizeze pe bărbat.

El a îndreptat pistolul către client, însă s-a speriat şi a luat doar o parte din teancuri, ieşind imediat din bancă şi fugind printre blocuri.

Jaful a fost anunţat la 112, iar poliţiştii fac cercetări în sediul bancar, în timp ce un echipaj a pornit în urmărirea suspectului pe străzile din cartier.

Până în acest moment, poliţiştii nu pot spune dacă bărbatul a folosit o armă reală şi nu pot preciza nici suma cu care acesta a fugit.

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.