Real, în finala Campionatului Mondial al Cluburilor

Real Madrid a învins joi, în Japonia, formaţia mexicană Club America, cu scorul de 2-0, în semifinalele Campionatului Mondial al Cluburilor.

Real Madrid a deschis scorul prin Benzema, în prelungirile primei reprize (minutul 45+1), iar Cristiano Ronaldo a închis tabela la 2-0 la una dintre ultimele faze ale meciului, în minutul 90+3. Cu această ocazie, Cristiano Ronaldo a marcat golul său cu numărul 500 pentru echipele de club la care a evoluat.

În finala de pe stadionul Internaţional Yokohama, Real Madrid va întâlni formaţia japoneză Kashima Antlers. Meciul va avea loc duminică, 18 decembrie, de la ora 12.30.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.