Craiova și Dinamo remizează în Liga I

0

CS Universitatea Craiova a remizat acasă cu Dinamo București, scor 2-2 (0-1), sâmbătă, în derby-ul etapei a 10-a a Ligii I de fotbal, disputat la Severin.

Rivaldinho (minutul 18) și Diogo Salomao (50) au înscris pentru Dinamo, iar Alexandru Băluță (75) și Andrei Burlacu (89) pentru Craiova, într-un meci de un nivel remarcabil pentru Liga I, presărat cu destule momente tensionate. Fiecare echipă a avut un jucător eliminat încă din prima repriză, informează Agerpres.

Cu patru modificări în formula de start față de meciul pierdut cu ACS Poli Timișoara, Dinamo a părut să se desprindă în câștigătoare, dar nu a rezistat iureșului gazdelor, care au avut mult mai multe ocazii.

Craiova, neînvinsă pe teren, are 19 puncte și se află pe poziția a 2-a a clasamentului. Dinamo a acumulat 16 puncte și este pe locul 7.

CS Universitatea Craiova — FC Dinamo București 2-2 (0-1), stadion ”Municipal” — Drobeta-Turnu Severin
Au marcat: Alexandru Băluță (75), Andrei Burlacu (89), respectiv Rivaldinho (18), Diogo Salomao (50)

Arbitru: Ovidiu Hațegan (Arad); arbitri asistenți: Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Iulian Dima (București)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Pitești) — CCA, Adrian Ionescu (București) — LPF
Cartonașe roșii: Hristo Zlatinski (CSU Craiova, 29), Valentin Costache (Dinamo, 45+3)

Moderarea comentariilor este activată. Poate dura ceva timp până ce comentariul tău va fi aprobat.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.