Cîrstea o învinge pe Niculescu la Indian Wells

0

Sorana Cîrstea a trecut, joi, de Monica Niculescu, scor 6-2, 6-3, în primul tur la Indian Wells şi va juca în faza următoare cu Venus Williams.

Monica Niculescu nu a găsit soluții în primul act. Forehand-ul slice caracteristic jucătoarei de pe locul 71 WTA a fost contracarat excelent de frecventele urcări la fileu ale Soranei Cîrstea. Paradoxal, procentajul primului serviciu al Monicăi a fost de 81 la sută, față de doar 52 la sută în cazul Soranei. Doar 35 de minute a durat primul set.

Actul doi a fost dominat de Sorana Cîrstea, care a avut două mingi de meci la 5-0. Mopnica Niculescu a revenit cu trei game-uri consecutive, dar n-a mai putut salva setul şi meciul.

Moderarea comentariilor este activată. Poate dura ceva timp până ce comentariul tău va fi aprobat.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.