Barcelona și Real Madrid au remizat pe Nou Camp

0

FC Barcelona şi Real Madrid au remizat, duminică, pe Camp Nou, într-un meci din etapa a 36-a din La Liga. FC Barcelona era deja campioană, iar Real Madrid a ajuns la 3 puncte (are şi o restanţă de jucat) de locul 2, ocupat de Atletico Madrid.

FC Barcelona a început tare şi a descis scorul la prima mare ocazie, prin Luis Suarez. replica lui Real Madrid a venit imediat, iar Cristiano Ronaldo a egalat în doar patru minute. Tot vedeta madrilenilor a irosit apoi patru ocazii uriaşe, iar repriza s.a încheiat cu eliminarea lui Sergi Roberto.

După pauză, Messi i-a adus pe catalani în avantaj, dar Bale a egalat din nou, cu un gol fabulos. Real Madrid trebuia să priemască şi un penalty. S-a terminat 2-2, iar Real Madrid se apropie de locul 2.

BARCELONA – REAL MADRID 2-2 (1-1)