Accident teribil în Bihor. Două persoane au murit și șapte rănite!

Două persoane au murit şi şapte au fost rănite în urma unui accident care a avut loc joi dimineaţă, pe DN1, între Oradea şi Huedin.

„Pe DN 1 Oradea – Huedin, în zona localităţii Uileacu de Criş, judeţul Bihor, un autoturism prevăzut cu 8+1 locuri s-a angajat într-o depăşire, intrând în impact frontal cu un autocamion. Coliziunea s-a soldat cu două persoane decedate şi alte şapte rănite”, a anunţat Centrul INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române.

Circulaţia rutieră a fost întreruptă pe DN 1 în urma acestui accident, însă se desfăşoară dirijat, deviat pe rute ocolitoare, pe drumuri judeţene, între localităţile Tileagd şi Aleşd.

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.