Deac și Camora rămân la CFR Cluj până în 2024

Share:

Fotbaliştii Mario Camora şi Ciprian Deac, ambii în vârstă de 34 de ani, şi-au prelungit, miercuri, contractele cu CFR Cluj până în 2024, anunţă gruparea campioană pe site-ul său oficial.

„Mario Camora şi Ciprian Deac, cei mai importanţi jucători din istoria clubului CFR 1907 Cluj, şi-au prelungit angajamentele pentru încă doi ani. Mario şi Cipri aveau deja înţelegeri semnate până în 2022, însă echipa noastră îşi manifestă recunoştinţa pentru munca exemplară depusă de cei doi în tricoul vişiniu prin această reînnoire de contract până în 2024. Ne mândrim şi suntem bucuroşi să avem astfel de caractere de fier în familia CFR”, se arată pe site-ul citat.

CFR Cluj menţionează că după retragerea din activitate, cei doi sunt aşteptaţi să se alăture clubului. „Prelungirea contractelor este doar un semn modest de apreciere pentru Mario şi Cipri. Loiali principiilor prin care au câştigat respectul întregii suflări microbiste, ei vor avea mereu locul asigurat în familia CFR. Chiar dacă aventura din teren se va sfârşi într-o zi, porţile clubului nostru vor fi larg deschise pentru cei doi lideri şi după ce vor agăţa ghetele în cui. Mario şi Cipri, vă dorim mult succes în continuare în tricoul vişiniu”, se mai arată pe site-ul grupării CFR Cluj.

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.