Steaua se impune la Timișoara și rămâne liderul Ligii I!

Echipa Steaua Bucureşti a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia ACS Poli Timişoara, într-un meci din etapa a VIII-a a Ligii I şi s-a distanţa la cinci puncte în clasament de următoarele clasate, Dinamo Bucureşti şi Pandurii Târgu Jiu.

Steaua câştigă fără să se întrebuinţeze prea mult şi, cu 20 de puncte după primele opt etape, conduce Liga 1 cu un avantaj de cinci puncte faţă de Dinamo, unicul adversar la titlu care pare să poată ţine ritmul.

La finalul partidei de pe Bega, Laurențiu Reghecampf s-a grăbit să vină la flash-interviul acordat pentru Digi Sport, deoarece roș-albaștrii aveau programată plecarea imediată spre București.

Tehnicianul vicecampioanei s-a declarat mulțumit de cele trei puncte bifate, dar a spus că i-ar fi plăcut ca elevii săi să marcheze mai multe goluri.

”Victorie importantă, ne doream să marcăm mai mult, dar asta a fost. Nu uitați că suntem plecați de miercuri din București, am avut un meci greu cu Osmanli, a fost o săptămână grea”, a spus antrenorul.

Reghecampf a explicat, mai apoi, și formula de echipă pe care a gândit-o pentru întâlnirea cu bănățenii, una din care a fost exclus Enache.

”Enache este marcat, vă dați seama, era normal să-i dăm liber după meciul din Turcia, dar Gabi rămâne un jucător important pentru noi. Vom încerca, zilele viitoare, să-l facem să joace cât mai bine joi, în meciul cu CFR.

În ceea ce-i privește pe Jakolis și pe Aganovic, erau singurele variante pentru meciul din seara aceasta. Aga a jucat acolo și cu Osmanli, s-a descurcat, a făcut-o bine, important este să fim valizi pentru că avem probleme”, a mai spus Reghe.

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.