România se impune cu Lituania și câștigă grupa C din Liga Națiunilor!

România a câştigat cu 2-1 meciul cu Lituania, disputat, marţi, pe Dariaus ir Gireno Stadionas din Kaunas în Grupa 2 a Ligii C din Liga Naţiunilor. Tricolorii au patru victorii în tot atâtea meciuri! În celălalt meci din grupă, Kosovo – Cipru 3-1.

Lituania a început mai bine meciul și a deschis scorul după doar șapte minute. Gazdele au primit o lovitură de la 11 metri pentru un henț comis de Rațiu. Kucys l-a învins fără emoții pe Niță, minutul 7. La doar 10 minute distanță, România a primit o lovitură de la 11 metri tot pentru un henț. R. Marin a restabilit egalitatea. În repriza secundă, românii au fost cei care au trecut în avantaj. Drăgușin a recuparat mingea și a făcut o incursiune până la jumătatea terenului advers, i-a pasat lui Man, care îl găsește excelent pe Drăguș în careu, iar acesta l-a învins pe Gertmonas cu un șut pe jos.

Vineri, 15 noiembrie: Cipru – Lituania (19:00), ROMÂNIA – Kosovo (21:45)
Luni, 18 noiembrie: Kosovo – Lituania, ROMÂNIA – Cipru (21:45)

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.