Microbuz cu călători, atacat de indivizi mascați lângă Câmpina

Un microbuz care transporta călători a fost oprit în trafic, între Ploieşti şi Câmpina, de patru indivizi mascaţi, potrivit România TV. Bărbaţii au spart geamurile microbuzului, l-au bătut pe şofer şi au luat cheile de la autoturism. Poliţia din Prahova este în alertă.

Un microbuz care transporta şapte călători a fost atacat, între Ploieşti şi Câmpina de patru indivizi mascaţi. Bărbaţii au coborât dintr-o maşină cu număr de înmatriculare de Bulgaria. Indivizii au spart geamurile microbuzului, l-au bătut pe şofer şi au furat cheile de la autoturism. Niciun pasager nu a fost rănit. Şoferul a fost dus la spital.

Incidentul a fost semnalat la numărul de urgenţă 112. Poliţiştii din Prahova sunt în alertă şi au instituti filtre pentru prinderea bătăuşilor.

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.