Fotbalist rus, ucis într-un atac armat

Un fotbalist legitimat la Anji Mahacikala,Gasan Magomedov, în vârstă de 20 de ani, a fost ucis, sâmbătă, într-un atac armat, informează site-ul oficial al clubului rus.

Potrivit sursei citate, Magomedov, care juca pentru echipa a doua a clubului Anji Mahacikala, a încetat din viaţă după ce persoane necunoscute au tras cu mitraliera asupra maşinii sale, în noaptea de sâmbătă spre duminică.

Magomedov a jucat fotbal sâmbătă seară, împreună cu mai mulţi prieteni, iar în momentul atacului se deplasa la casa părinţilor săi, aflată în localitatea Novokuli. „Pe la miezul nopţii, jucătorul şi-a sunat familia ca să o anunţe că este în drum spre casă. La scurt timp după apel, familia a auzit focuri de armă automată. Când au ieşit la poartă, membrii familiei l-au văzut pe Gasan însâgerat în maşina în care se trăsese cu mitraliera. Era prea târziu ca să mai fie salvat, iar Gasan a murit în drum spre spital”, se arată pe site-ul fc-anji.ru.

Poliţia încă nu i-a identificat pe atacatori. „Un lucru este sigur: în niciun caz Magomed nu a provocat atacul”, adaugă sursa citată. Magomedov a jucat fotbal sâmbătă seară, împreună cu mai mulţi prieteni, iar în momentul atacului se deplasa la casa părinţilor săi, aflată în localitatea Novokuli. „Pe la miezul nopţii, jucătorul şi-a sunat familia ca să o anunţe că este în drum spre casă. La scurt timp după apel, familia a auzit focuri de armă automată. Când au ieşit la poartă, membrii familiei l-au văzut pe Gasan însâgerat în maşina în care se trăsese cu mitraliera. Era prea târziu ca să mai fie salvat, iar Gasan a murit în drum spre spital”, se arată pe site-ul fc-anji.ru.

Poliţia încă nu i-a identificat pe atacatori. „Un lucru este sigur: în niciun caz Magomed nu a provocat atacul”, adaugă sursa citată.

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.