Peste 4.200 de cereri de revendicare a premiului de la Fisc
ANAF a primit 4.245 de cereri de revendicare a premiului oferit de Loteria bonurilor fiscale în primele două zile de după prima extragere. Cele mai multe bonuri fiscale câştigătoare au fost depuse la DGRFP Iaşi, potrivit unui comunicat al ANAF.
Marele premiu de 1 milion de lei oferit în cadrul Loteriei Bonurilor Fiscale va fi împărţit între toţi cei care vor depune bonurile câştigătoare la orice unitate teritorială a Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală.
Bonul trebuie să fie însoţit de actul de identitate al câştigătorului sau a paşaportului şi o cerere model.
Loteria bonurilor fiscale constă în extragerea aleatorie de numere, în vederea acordării de premii în bani, persoanelor fizice rezidente şi nerezidente în România, deţinătoare de bonuri fiscale care atestă cumpărarea de bunuri sau servicii pe teritoriul României.