Alarmant: Cutremurele se țin lanț în Vrancea!

Un nou cutremur în Vrancea. Seismul a avut o magnitudine de 2.6 şi s-a produs imediat după miezul nopţii de vineri spre sâmbătă la o adâncime de 79 de kilometri,anunţă INFP.

Un cutremur subcrustal cu magnitudinea de 4,2 grade pe scara Richter s-a produs si in ziua de vineri, 18 decembrie, in regiunea Vrancea.

Cutremurul a avut loc la ora locala 16h18min00sec (14h18min00sec UTC). Potrivit datelor publicate de Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pamantului, epicentrul seismului a fost localizat in Muntii Vrancei, zona PIETRELE INSIRATE, judetul Vrancea (45,65 grade latitudine Nordica, 26,55 grade longitudine Estica).

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.