Dezvăluiri-șocante în cazul iranianului executat lângă București

Au apărut informații șocante din ancheta în cazul iranianului găsit împuşcat în maşină. Potrivit România TV, bărbatul ar fi fost silit să conducă zeci de minute cu pistolul la tâmplă şi executat în stil mafiot.

Informaţiile din anchetă relevă că a fost vorba despre un asasinat în stil mafiot. Ipoteza care se conturează este că aceea că cetăţeanul iranian a fost forţat să conducă maşina de undeva din judeţul Giurgiu până pe o stradă de la marginea localităţii Voluntari.

Ajuns acolo, iranianul a fost împuşcat în cap, iar din modul în care a fost găsit glonţul şi din rănile produse, se pare că bărbatul a fost împuşcat în ceafă. Asta deoarece glonţul a fost găsit în plafon, pe interiorul maşinii, deasupra parbrizului. Se deduce asftel că iranianul se afla la volan, iar ucigaşul pe bancheta din spate.

Imediat după crimă, bărbatul a fost luat de la volan şi dus pe bancheta din spate. Acolo a şi fost găsit, după mai bine de o zi. Cheia maşinii se afla în contact, iar toate portierele autoturismului erau închise. Anchetatorii au mai stabilit că glonţul a fost tras dintr-o armă cu calibrul de 9 mm.

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.