David Ginola își va putea relua activitățile!

Medicul Gilles Dreyfus, cel care l-a operat pe David Ginola, a declarat că fostul internaţional francez se simte mai bine şi că este conştient. Mai mult, medicul a spus că acesta îşi va putea relua activităţile în câteva săptămâni.

Medicul Gilles Dreyfus, care l-a operat pe David Ginola în noaptea de joi spre vineri, a declarat că fostul internaţional francez se simte mai bine, a fost extubat şi este conştient, informează la-croix.com. Mai mult, fostul fotbalist îşi va putea relua activităţile în câteva săptămâni.

David Ginola, fostul fotbalist al echipelor Paris Saint Germain, Newcastle, Tottenham, Aston Villa şi Everton a suferit un stop cardiac, joi, pe un teren de fotbal din Mandelieu, în apropiere de Cannes. El s-a prăbuşit pe teren şi a fost resuscitat de către cei prezenţi pe teren. Până la sosirea ambulanţei, care l-a transportat pe fotbalist în Monaco, la spitalul Prinţesa Grace, au trecut 15 minute.

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.