„Cartea la metrou”, organizată de Metrorex și Editura Litera!

Bucureștenii care călătoresc cu metroul și care vor fi surprinși, în perioada 18-22 iulie, citind o carte vor fi răsplătiți cu un volum, în cadrul primei ediții a campaniei „Cartea la metrou”, desfășurată de Editura Litera împreună cu Metrorex.

Voluntarii Litera vor fi prezenți la metrou în săptămâna menționată, de luni până vineri, în intervalul 9,00-11,00, pe Magistrala 2: Pipera — Berceni — Pipera, a informat editura, prin intermediul unui comunicat, informează Agerpres.

Printre volumele oferite se numără o selecție a celor mai bune titluri din colecțiile Litera: Clasici moderni, Clasici contemporani, Agatha Christie, Nobel, Buzz Books, Biblioteca pentru toți.

Editura Litera arată că locul preferat al românilor pentru cititul cărților este acasă (43%), urmat la distanță semnificativă de cititul în aer liber (17%) sau în fața calculatorului (10%). Baia și mijloacele de transport în comun sunt următoarele locuri de citit, în detrimentul bibliotecilor, cafenelelor sau librăriilor, conform unui sondaj realizat pe www.iVox.ro.

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.