Kosovo învinge pe Israel. România, șanse uriașe de calificare la EURO 2024!

Kosovo a câștigat cu Israel, scor 1-0, în grupa României din preliminariile EURO 2024. „Tricolorii” au rămas la 5 puncte peste Israel, cu un meci în plus jucat, și sunt la mâna lor în calculele calificării.

La Pristina, Kosovo a dominat meciul cu Israel şi a reuşit să deschidă scorul în minutul 41, prin Milot Rashica, din pasa lui Muriqi. În minutul 90 Ermal Krasniqi, jucătorul echipei CFR Cluj, a ratat o mare ocazie de gol pentru gazde. În minutul 90+4 arbitrul slovac Ivan Kruzliak l-a eliminat pe Revivo pentru un fault la Ermal Krasniqi, însă, după consultarea VAR, cartonaşul roşu a fost anulat. Kosovo s-a impus cu 1-0, un rezultat care poate ajuta România în cursa pentru calificare la Euro 2024.

6. Andorra (3-17) 2 / 8 meciuri.

*Primele două clasate se vor califica la turneul final din vara anului viitor (14 iunie – 14 iulie), găzduit de Germania.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.