CFR Cluj, debut cu stângul în stagiul de pregătire din Austria. Echipa lui Dan Petrescu, învinsă de vicecampioana Poloniei!

Echipa de fotbal CFR Cluj a fost învinsă de Slask Wroclaw, vicecampioana Poloniei, cu scorul de 1-0 (1-0), miercuri, în primul său meci amical jucat în stagiul de pregătire din Austria.

Jezierski, în minutul 18, a marcat singurul gol al partidei, potrivit paginii de Facebook a clubului din Gruia.

Antrenorul Dan Petrescu a folosit două echipe diferite în acest prim meci amical. În prima repriză au evoluat Sava – Thaqi, Boben, Kresic, Camora – K. Keita, Muhar, Tachtsidis – Deac, Kamara, Michael.
În repriza secundă au jucat: Hindrich – Rocha, M. Ilie, Aussi, Abeid – Filip, Artean, Avounou – Fică, Serebe, Păun.

Al doilea meci amical din acest cantonament va avea loc sâmbătă 29 iunie, de la ora 19:00, contra campioanei Slovaciei, Slovan Bratislava.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.