Accident cumplit la ieșirea din Mangalia. 14 persoane, rănite!

Autoritățile din județul Constanța au activat, marți dimineață, Planul Roșu de Intervenție după un accident grav produs la ieșirea din Mangalia spre Albești, între un microbuz în care se aflau mai multe persoane și un autoturism. În urma impactului, 14 persoane au fost rănite. Dintre acestea, 13 au fost transportate la spital. 

În urma accidentului au rezultat 14 victime, dintre care 13 transportate la spital (conștiente) și 1 refuză transportul la spital.

Planul Roșu de Intervenție a fost dezactivat, au transmis reprezentanții DSU.
Poliția a venit și ea cu precizări, menționând că, în total, au ajuns la spital 4 femei și 9 bărbați.
„La data de 9 septembrie a.c., în jurul orei 7:20, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Mangalia au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Oituz s-a produs un accident rutier. Din primele cercetări efectuate rezultă că impactul s-a produs între un autoturism și un microbuz de transport persoane, care ar fi circulat din sensuri opuse. Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. În urma accidentului rutier au fost rănite mai multe persoane. Cercetarea la fața locului este în desfășurare. Din cauza accidentului rutier, traficul în zonă este blocat”, au informat polițiștii constănțeni.
Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.