Programul teatrelor din Capitală, în perioada 20 – 26 octombrie

0

Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 20 – 26 octombrie:

Teatrul Naţional „I. L. Caragiale”, Sala Atelier: marţi, ora 19:30 – „Omul cu mârţoaga” de George Ciprian, regia Anca Bradu; joi, ora 20:00 – „Cinci femei de tranziţie” de Rodica Popescu Bitănescu; vineri, ora 19:30 – „Tectonica sentimentelor” de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat; sâmbătă, ora 20:30 – „Trilogia belgrădeană” de Biljana Srbljanovic, regia Cristi Juncu; duminică, ora 21:00 – „Trilogia belgrădeană” de Biljana Srbljanovic, regia Cristi Juncu

Sala Mică: marţi, ora 20:00 – „Distopie. Shakespeare. Remix”, regia Catinca Drăgănescu

Sala Studio: joi, ora 19:30 – „Furtuna”, după William Shakespeare, regia Alexander Morfov; vineri, ora 18:00 – „Furtuna”, după William Shakespeare, regia Alexander Morfov; sâmbătă, ora 20:00 – „Dineu cu proşti” de Francis Veber, regia Ion Caramitru; duminică, ora 20:00 – „Dineu cu proşti” de Francis Veber, regia Ion Caramitru.

Sala Pictura: miercuri, ora 19:30 – „Micul infern” de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; vineri, ora 20:00 – „Noul locatar” de Eugène Ionesco, regia Mihaela Panainte; sâmbătă, ora 19:00 – „Noul locatar” de Eugène Ionesco, regia Mihaela Panainte; duminică, ora 20:00 – „Acum ori niciodată” de Vladimir Krasnogorov.

Sala Media: duminică, ora 11:00 – Teatrul Naţional pentru Copii.

Teatrul Nottara, Sala „Horia Lovinescu”: vineri, ora 19:00 – „Umor, amor, fior de dor… în Bucuresti”, de Diana Lupescu; sâmbătă, ora 19:00 – „39 de trepte”, după un film de Alfred Hitchcock, regia Petre Bokor; duminică, ora 19:00 – „Titanic vals” de Tudor Muşatescu, regia Dinu Cernescu.

Sala „George Constantin”: luni, ora 19:30 – „Mizantropul” de Moliere, regia Alexandru Măzgăreanu; miercuri, ora 19:30 – „Metoda” de Jordi Galceran, regia Theodor Cristian Popescu; joi, ora 19:30 – „Aniversarea”, regia Vlad Massaci; vineri, ora 19:30 – „Zeul măcelului” de Yasmina Reza, regia Claudiu Goga; sâmbătă, ora 19:30 – „Vizitatorul”, regia Claudiu Goga; duminică, ora 19:30 – „Funcţionarul destinului” de Horia Gârbea.

Teatrul Bulandra, Sala „Liviu Ciulei” Laborator: vineri, ora 20:00 – „Contra progresului” de Esteve Soler, regia Bobi Pricop; sâmbătă, ora 19:00 – „Voiajul domnului Perrichon” de Eugene Labiche, regia Dinu Cernescu; duminică, ora 20:00 – „Dumnezeu iubeşte” de Zlata Demina, regia Ioana Petre.

Sala „Toma Caragiu”: sâmbătă, ora 20:30 – „Victor sau copiii la putere” de Roger Vitrac, regia Silviu Purcărete; duminică, ora 18:30 – „Victor sau copiii la putere” de Roger Vitrac, regia Silviu Purcărete.

Teatrul de Comedie, Sala Nouă: luni, ora 19:00 – „Amintiri din epoca de şcoală” de Mihaela Michailov, regia Radu Apostol; marţi, ora 19:00 – „Amintiri din epoca de şcoală” de Mihaela Michailov, regia Radu Apostol; joi, ora 11:00 „Amintiri din epoca de şcoală” de Mihaela Michailov, regia Radu Apostol.

Teatrul de Revistă „Constantin Tănase”: vineri, ora 19:00 – „Comedie pe Titanic”; sâmbătă, ora 19:00 – „Sosesc deseară”; duminică, ora 19:00 – „Aplauze, aplauze”.

Sala ARCUB: duminică, ora 19:00 – „Noapte bună, mamă!”, de Marsha Norman, regia Mircea Cornişteanu.

Teatrul Mic: joi, ora 19:00 – „Visul unei nopţi de vară”; vineri, ora 19:00 – „Cum iubeşte cealaltă jumătate”, sâmbătă, ora 19:00 – „Volpone”; duminică, ora 19:00 – „Profesiunea doamnei Warren”.

Teatrul Foarte Mic: marţi, ora 19:00 – Platforma de Teatru Educaţional; miercuri, ora 19:00 – Platforma de Teatru Educaţional „Confesiunile unui câine”; joi, ora 19:00 – „Clasa noastră”; vineri, ora 19:00 – „Confesiunile unui câine”; sâmbătă, ora 19:00 – „Super Fericiţii”; duminică, ora 19:00 – „O viaţă în teatru”.

Teatrul Odeon, Sala Studio: joi, ora 19:30 – „Magnetic Fields”; vineri, ora 21:30 – „Viza de clown”; sâmbătă, ora 17:00 – „De vânzare”; ora 20:30 – „De vânzare”; duminică, ora 17:00 – „De vânzare”; ora 20:00 – „De vânzare”.

Sala Studio, Sala Majestic: vineri, ora 18:00 – „Viaţa-i mai frumoasă după ce mori”; ora 20:30 – „Viaţa-i mai frumoasă după ce mori”; sâmbătă, ora 19:00 – „West Side Story”; duminică, ora 19:00 – „West Side Story”.

Teatrul Art: marţi, ora 19:00 – „Iluzii”, regia Cristi Juncu.

Teatrul Evreiesc de Stat: miercuri, ora 19:00 – „Duşmancele, o poveste de iubire”, regia Claudiu Goga; sâmbătă, ora 16:30 – „Bună seara, domnule Wilde”, regia Marcel Homorodean; ora 20:00 – „Janka”, regia Toma Enache; duminică, ora 11:00 – „Mic şi al dracu'”, regia Maia Morgenstern; ora 19:00 – „Blestemul Iubirii”, regia Kincses Elemer.

Teatrul Masca: vineri, ora 19.00 – „Comedia erorilor”; sâmbătă, ora 19.00 – „Vicleniile lui Scapino”; duminică, ora 11.00 – „Prostia omenească”; duminică, ora 19.00 – „Flecărelile femeilor”.

Teatrul În Culise: vineri, ora 19:00 – „Aşa se întâmplă cu toţi oamenii obişnuiţi”, regia Cristian Bajora; duminică, ora 19:00 – „Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu”, regia Cristian Bajora.

Godot Cafe-Teatru: luni, ora 20:00 – „Cui i-e frică de Virginia Woolf?”, regia Mariana Cămăraşan, Alexandra Penciuc; marţi, ora 21:00 – „Dragostea durează trei ani”, regia Chris Simion; miercuri, ora 20:00 – „Nişte fete”, regia Cristi Juncu; joi, ora 19:00 – „Jocul din Ialta”, regia Cezar Ghioca; ora 21:30 – „Ieri, Azi, Mâine şi Oricând”, regia Conrad Mericoffer; vineri, ora 19:00 – „Fă-mi loc!”, regia Radu Beligan.

Green Hours, Teatrul Luni: sâmbătă, ora 19:00 – „Noaptea ursului”, regia Magda Catone.

Teatrul Mignon: marţi, ora 19:30 – „Kean”; miercuri, ora 19:30 – „Îmbrăţişări frânte”; joi, ora 19:30 – „Venus & Adonis”; vineri, ora 19:30 – „Elevator”; sâmbătă, ora 19:30 – „Dragonul de aur”.

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.