Șumudică ironizează Steaua

Marius Șumudică, antrenorul echipei de fotbal Astra Giurgiu, a declarat, după victoria în fața Stelei, că în ultima perioadă de timp, a obținut mereu victorii în fața bucureștenilor.

„Nu știu de ce să fiu atât de bucuros, pentru că în ultimul timp i-am bătut mereu. Nu am de ce să am o bucurie aparte”, a spus antrenorul Astrei la postul Digi Sport.

În continuare, el a arătat: „Este o victorie care cred că deja ne califică în play-off și trebuie să strângem cât mai multe puncte, pentru că se înjumătațesc. Mai departe, a fost un meci normal”, a afirmat Marius Șumudică.

Liderul Astra Giurgiu a învins campioana Steaua București cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci desfășurat în Complexul Sportiv „Nicolae Dobrin” din Pitești, în etapa a 19-a Ligii I de fotbal.

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.