Oţelul Galaţi dă afară patru jucători

Clubul Oţelul Galaţi a anunţat, marţi, pe site-ul oficial, că a încetat colaborarea cu jucătorii Vasile Gheorghe, Benjamin Onwuachi, Ivan Pecha şi George Pungă.

„Clubul nostru regretă această măsură, dar este nevoit să o aplice pentru a-şi putea atinge obiectivele sportive şi financiare, respectiv construirea unui lot competitiv în scopul menţinerii în Liga I şi încadrarea în bugetul asumat prin planul de reorganizare. Le mulţumim lui Vasile Gheorghe, lui Benjamin Onwuachi, lui Ivan Pecha şi lui George Pungă pentru munca depusă sub culorile clubului nostru şi le dorim mult succes în proiectele viitoare!”, se menţionează pe site-ul grupării gălăţene, informează Mediafax.

Pe de altă parte, cotidianul A Bola notează că mijlocaşii portughezi Ruben Brigido şi Helder Tavares au semnat contracte cu Oţelul Galaţi. Brigido a jucat ulitma dată la Maritimo, iar Tavares la Beira Mar.

 

Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.