Atletico Madrid-Olympique Marseille, finala de vis a Europa League

0

Atletico Madrid şi Olimpique Marseille s-au calificat, joi, în finala UEFA Europa League, programată pe 16 mai, pe „Parc Olympique Lyonnais” din Lyon.

Atletico Madrid s-a impus în returul cu Arsenal, scor 1-0, după ce remizase, 1-1, la Londra. Singurul gol al meciului a fost marcat de Diego Costa în minutul 45.

ATLETICO MADRID – ARSENAL 1-0 (1-0), în tur 1-1

A marcat: Diego Costa ’45

Vezi golul AICI.

Atletico Madrid: Oblak – Thomas (90 Savic), Gimenez, Godin, Lucas Hernandez – Koke, Saul, Gabi, Vitolo (74 Correa) – Griezmann, Diego Costa (83 F. Torres).

Arsenal: Ospina – Bellerin, Koscielny (12 Chambers), Mustafi, Monreal – Ramsey, Wilshere (68 Mkhitaryan), Xhaka – Ozil, Lacazette – Welbeck.

Marseille a suferit la Salzburg, unde a avut nevoie de prelungiri pentru a se califica în finală.

Moderarea comentariilor este activată. Poate dura ceva timp până ce comentariul tău va fi aprobat.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.