Begu, eliminată de Kerber de la Roma

Irina Begu, locul 41 WTA, a fost învinsă, miercuri, în turul al doilea al Internaţionalelor Italiei, de Angelique Kerber, locul 12 WTA.

Irina Begu a câştigat primul set cu 6-3, dar le-a pierdut pe următoarele două, scor 5-7, 5-7. Meciul a durat două ore şi 38 de minute.

Finalul confruntarii a fost foarte tensionat, iar Irina s-a aratat deranjata de faptul ca arbitrul i-a cerut sa nu mai faca pauze lungi intre puncte.

„Haide! Mai lasa-ma in pace! Doar la mine tii cont si numeri secundele”, a replicat Irina Begu.

Acest episod a avut loc in setul decisiv, cand scorul era 5-5 si 40-40. Imediat dupa cearta cu arbitrul, Irina Begu si-a pierdut serviciul si adversara a luat optiunea decisiva pentru victorie.

Pentru prezenţa în turul doi, Irina Begu va primi 60 de puncte WTA şi 14.840 de euro.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.